یا مهدی(عج)

یک نگهبان کنسولگری آمریکا در بنغازی درباره اینکه چرا مانع از حمله به کنسولگری ایالات متحده نشده می گوید اولین و آخرین پایبندی من به پیامبر اسلام(ص) است و نه کنسولگری آمریکا. به گزارش فرهنگ به نقل از کیهان، روزنامه القدس العربی درباره انفجار غیرت مسلمین برای دفاع از ساحت پیامبر اعظم(ص) نوشت: هدف از تولید فیلم اهانت به مقدسات اسلامی، فتنه انگیزی و ایجاد درگیری و زد و خورد بین مسلمانان و مسیحیان در مصر و دیگر کشورهای عربی بود، ولی آنچه که اتفاق افتاد کاملا برعکس انتظار آنها بود. در تظاهرات اعتراض آمیز مقابل سفارتخانه های آمریکا دیدیم که مسیحیان شانه به شانه مسلمانان حرکت کردند، و حتی اگر بگوییم برخی از آنها خشمگین تر بودند، مبالغه نکرده ایم.

عبدالباری العطوان سردبیر القدس العربی می نویسد: این فیلم توهین آمیز و مشمئزکننده، پیروان همه مذاهب اسلامی را متحد کرد و همه اختلافاتی را که طی ماه های اخیر بین آنها به وجود آمده بود، از بین برد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از نگهبانان کنسولگری آمریکا در بنغازی در پاسخ به این سأال که چرا مانع از حمله به این کنسولگری و کشته شدن سفیر و سه دیپلمات آمریکایی نشده، تاکید کرد که با مسلمانان همدردی کرده است. وی گفت که بین دو گزینه مسلمانان خشمگین و معترض به اهانت به اسلام و سفیر آمریکا و کنسولگری آن، برادران مسلمانش را انتخاب کرده؛ زیرا اولین و آخرین پایبندی او پیامبر است و نه سفیر و کنسولگری آمریکا.

عطوان با اشاره به اظهار تعجب وزیر خارجه آمریکا در خصوص حمله به کنسولگری این کشور در بنغازی، گفت: هیلاری کلینتون و اکثر مراکز مطالعات و تحقیقات که مدعی آگاهی از امور اسلام و خاورمیانه هستند، این واکنش را درک نمی کنند؛ به همین دلیل کلینتون از واکنش لیبیایی ها متعجب شد.

عطوان با اشاره به توهین های مکرر در دنیا به مسلمانان و مقدسات آنها، مانند کشیدن کاریکاتورهای توهین آمیز، سوزاندن نسخه هایی از قرآن کریم، اهانت به اجساد مسلمانان کشته شده در افغانستان، اشغال اراضی اسلامی، یهودی سازی قدس و به رسمیت شناختن اشغال سرزمین فلسطین، گفت: از کشته شدن افراد در حوادث خونبار و واکنش های تند به سفارتخانه هایی که باید طبق قوانین بین المللی امن باشند متاسفیم؛ ولی آیا با اشغال کشورها و قتل صدها هزار نفر، این قوانین نقض نمی شود؟!

عطوان تاکید کرد: شدیدترین حملات به سفارتخانه های آمریکا در پایتخت کشورهایی صورت گرفت که از دیکتاتورها آزاد شده و مردم دولتهای اسلامی را برگزیدند، تا از این راه انزجارشان را از سالها ستمگری حاکمانی مانند حسنی مبارک و زین العابدین بن علی که از سوی آمریکا حمایت می شدند، نشان دهند.


منبع:

سایت افسران

http://www.afsaran.ir/site/click/130814?url=http%3A%2F%2Fwww.afsaran.ir%2Fgroup%2F22

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 شهریور 1391 توسط سرباز امام زمان (عج)
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Blog Skin

[cb:author_name]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic