یا مهدی(عج)

بایستی نقشه راه وجود داشته باشد


حضرت آیت الله بهجت(رضوان الله علیه):هرگاه رهبر انقلاب به مسافرت رفتند برای سلامتی ایشان صدقه بدهید و صلوات بفرستید...نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 مهر 1391 توسط سرباز امام زمان (عج)

من مى‌خواهم این واجب فراموش شده‌ى اسلام را به یاد شما و ملت ایران بیاورم: امر به معروف و نهى از منکر. (۱۳۶۸/۱۰/۱۹)

***

چگونه؟ با چه کلماتی؟

حرف بزنید، بگویید؛ یك كلمه بیشتر هم نمى ‏خواهد؛ لازم نیست یك سخنرانى بكنید. كسى كه مى ‏بینید خلافى را مرتكب مى ‏شود - دروغ، غیبت، تهمت، كین‏ه ورزى نسبت به برادر مؤمن، بى‏ اعتنایى به محرّمات دین، بى ‏اعتنایى به مقدسات، اهانت به پذیرفته‏ هاى ایمانى مردم، پوشش نامناسب، حركت زشت - یك كلمه‏ ى آسان بیشتر نمى ‏خواهد؛ بگویید این كار شما خلاف است، نكنید؛ لازم هم نیست كه با خشم همراه باشد. شما بگویید، دیگران هم بگویند، گناه در جامعه خواهد خشكید.
15 آبان۱۳۷۰

گفتن گناه به گناهكار با زبان خوش و با لحن مناسب و در جایى هم با زبان تند- در مواردى كه مفسده ‏یى به وجود نیاید- گناه را در جامعه كم خواهد كرد و به ضعف و انزوا خواهد انداخت. چرا ما از این موضوع غافلیم؟ همه‏ ى آحاد مردم، در محیط كسب و خانه و جمع دوستان و در محیط درس و دانشگاه و كلًا در هرجایى كه هستند، اگر خلافى را دیدند، به خلاف‏كار بگویند: این، از نظر اسلام خلاف است؛ چرا انجام مى‏ دهى؟ گفتن همین یك ‏كلمه مؤثر است. اگر زبانهاى گوناگون و نفَسهاى مختلف گناه را تذكر بدهند، گناهكار به طور غالب از گناه و تخلف دست خواهد كشید؛ چه این تخلف، تخلف شرعى و چه تخلف از قوانین باشد.

بیانات امام خامنه ای در دیدار مردم قم1368/10/19

***


بهترین شیوه برخورد با منكرات چیست؟

بستگى به این دارد كه چه كسى بخواهد برخورد كند. اگر شما بخواهید برخورد كنید، «زبان» است. شما به غیر از زبان، هیچ تكلیف دیگرى ندارید. نهى از منكر براى مردم، فقط زبانى است. البته براى حكومت، این‌طور نیست. اگر منكر بزرگى باشد، برخورد حكومت احیاناً ممكن است برخورد قانونى و خشن هم باشد؛ لیكن نهى از منكر و امر به معروفى كه در شرع مقدّس اسلام هست، زبان است؛ «انّما هى اللسان».

تعجّب نكنید. من به شما عرض مى‌كنم كه تأثیر امر و نهى زبانى - اگر انجام گیرد - از تأثیر مشت پولادین حكومتها بیشتر است.

من چند سال است كه گفته‌ام امر به معروف و نهى از منكر. البته عدّه‌اى این كار را مى‌كنند؛ اما همه نمى‌كنند. همه تجربه نمى‌كنند، مى‌گویند آقا چرا اثر نمى‌كند؛ تجربه كنید. منكرى را كه دیدید، با زبان تذكّر دهید. اصلاً لازم هم نیست زبان گزنده باشد و یا شما براى رفع آن منكر، سخنرانى بكنید. یك كلمه بگویید: آقا! خانم! برادر! این منكر است. شما بگویید، نفر دوم بگوید، نفر سوم بگوید، نفر دهم بگوید، نفر پنجاهم بگوید؛ كى مى‌تواند منكر را ادامه دهد؟

شرط امر به معروف و نهی از منکر

البته به شما بگویم عزیزان من! منكر را باید بشناسید. چیزهایى ممكن است به نظر بعضى منكر بیاید؛ در حالى كه منكر نباشد. باید معروف و منكر را بشناسید. واقعاً باید بدانید این منكر است.

احتمال تاثیر؟

بعضى گفته‌اند كه باید احتمال تأثیر وجود داشته باشد. من مى‌گویم احتمال تأثیر همه جا قطعى است؛ مگر در نزد حكومتهاى قلدر، قدرتمندان و سلاطین. آنهایند كه البته حرف حساب به گوششان فرو نمى‌رود و اثر نمى‌كند؛ اما براى مردم چرا. براى مردم، حرف اثر دارد. بنابراین، پاسخ من این شد كه بهترین روش براى شما كه از من سؤال كردید، «زبان» است.

.جلسه پرسش وپاسخ دانشجویی دانشگاه تهران ۲۲/۲/۷۷

***

مسأله‏ ى امر به معروف و نهى از منكر، مثل مسأله‏ ى نماز است. یاد گرفتنى است. باید بروید یاد بگیرید. مسئله دارد كه كجا و چگونه باید امر به معروف و نهى از منكر كرد؟

البته من عرض مى ‏كنم قبلًا هم گفته‏ ام در جامعه‏ ى اسلامى، تكلیف عامه‏ ى مردم، امر به معروف و نهى از منكر با لسان است؛ با زبان. اگر كار به برخورد بكشد، آن دیگر تكلیف مسئولین است. آن‏ها باید وارد شوند. اما امر به معروف و نهى از منكر زبانى، مهم‏تر است. عاملى كه جامعه را اصلاح مى ‏كند، همین نهى از منكر زبانى است. به آن آدم بدكار، به آن آدم خلاف‏كار، به آن آدمى كه اشاعه ‏ى فحشا مى ‏كند، به آن آدمى كه مى ‏خواهد قبح گناه را از جامعه ببرد، مردم باید بگویند. ده نفر، صد نفر، هزار نفر! افكار عمومى روى وجود و ذهن او باید سنگینى كند. این، شكننده ‏ترین چیزهاست

دردیداربافرماندهان گردانها ودسته های عاشورای نیروی مقاومت بسیج۲۲/۴/۷۱


منبع: وبلاگ شاخص
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 17 مهر 1391 توسط سرباز امام زمان (عج)


منیع:

afsaran.ir

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 13 مهر 1391 توسط سرباز امام زمان (عج)

آمدم ای شاه ، پناهم بده خط امانی ز گناهم بده

میلاد با سعاد ت میلاد شمس الشموس، خسرو اقلیم طوس، شاه انیس النفوس،هشتمین اختر ولایت وامت حضرت رضا (علیه السلام) رو به عموم شیعیان آن حضرت تبریک و تهنیت عرض می کنم.

بها: 2صلوات برای سلامتی امام زمان (عج) و امام خامنه ای(ح)دانلودکاملا بی ربط:

در آغاز فصل خـــزان ،

شکــوفه‌ای ،

در قلــب من ،

جوانــه می‌زند ...

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 6 مهر 1391 توسط سرباز امام زمان (عج)

این حصر باید شكسته شود!

البته بین فرمایش امام و عملیات «ثامن‌الائمّه»، چند ماه فاصله افتاد و بلافاصله این كار انجام نگرفت. منتها امام، مسأله را درست تشخیص دادند. وقتى انسان جمعبندى مى‌كند، دو نقطه براى دشمن خیلى مهم بود: یكى همین انتهاى محلّ اتصال ایران به عراق در جنوب كه عبارت بود از آبادان و خرمشهر و كلاًّ جزیره‌ى آبادان. یك نقطه هم دزفول بود.

دزفول از این جهت اهمیت داشت كه اگر از پل روى «كرخه» عبور مى‌كردند و دزفول را تهدید مى‌كردند و جاده‌ى دزفول را مى‌بستند، كلّ خوزستان در محاصره قرار مى‌گرفت و راههاى ما بسته مى‌شد. بنابراین، دزفول براى دشمن اهمیت استراتژیك داشت. لذا شما مى‌بینید، دشمن جلوِ دزفول، پنج، شش لشكر خوابانده بود. تمام «دشت‌عبّاس» را پر كرده بود. (آن‌جا را هم بنده از نزدیك دیده بودم.) یك نقطه هم، نقطه‌ى اصلى بود. چون دشمن، دزفول را كه نمى‌خواست نگهدارد. به فرض هم، اگر كارى مى‌كرد، دزفول برایش ماندنى نبود. جایى كه براى او مهم بود، اصل جزیره‌ى آبادان بود. جزیره‌ى آبادان را مى‌خواست. به‌طور مطلق، دو طرف اروند را مى‌خواست داشته باشد. بنابراین، محلّى كه برایش مطلوب نهایى و قطعى بود و برو برگرد نداشت، جزیره‌ى آبادان بود كه شامل آبادان و خرمشهر مى‌شد. لذا، این دو نقطه، دو نقطه‌ى حسّاس بود. خرمشهر را همان روزهاى اوّل با وجود آن حماسه‌ى مقاومت عجیب گرفتند. یعنى طورى بود كه قابل دفاع نبود و گرفته شد. امّا آبادان را نتوانستند بگیرند. هدف این بود كه حالا كه از آن طرف نمى‌توانند بیایند، دور بزنند و از جزیره وارد شوند. یك كار بسیار حساب شده بود كه دشمن مى‌كرد و قدم قدم هم پیش مى‌آمد و موفّق هم شده بود. همان‌طور كه گفتم، جزیره‌ى آبادان، در حقیقت محاصره شده بود.

امام روى نقطه‌اى اساسى انگشت گذاشتند. گفتند: «این حصر باید شكسته شود.» یعنى در حقیقت یكى از آن دو نقشه و دو نقطه‌ى اصلى جنگ و حمله‌ى دشمن را كه عبارت بود از تصرّف نهایى و قطعى این بخش از كشور ایران، با این دستور خودشان خنثى كردند. معلوم بود كه وقتى امام دستورى بدهند، جوانان مى‌روند و آن را عمل مى‌كنند.

بنابراین، دستور، دستورِ حكیمانه و حساب شده‌ى دقیقى بود. از همان وقتى كه امام فرمودند (ظاهراً در همان اوقات بود و حالا تاریخش دقیقاً یادم نیست) یك عدّه از جوانان سپاه رفتند و نقطه‌اى را در نزدیكى منطقه‌ى عبور دشمن، از رودخانه‌ى كارون كه تقریباً حدود «مارد» بود انتخاب كردند. آن‌طور كه به ذهنم مى‌آید، اسمش «محمّدیه» بود. آن‌جا زمین را گود كردند و نزدیك دشمن، وارد سنگرها شدند؛ بدون این‌كه امكاناتى داشته باشند. فرمانده‌ى آن گروه، همین آقاى «رحیم صفوى» بود كه مرتباً به اهواز مى‌آمد و از ما امكانات مى‌خواست. من، گزارش كارشان را كه مى‌پرسیدم، مى‌دیدم اینها قدم به قدم، جلو مى‌روند. یعنى مثلاً اوّل در فاصله‌ى چند كیلومترىِ دشمن بودند و همین‌طور نزدیك شده بودند. یك بار ایشان مى‌گفت: «ما شبانه از سنگرهاى خودمان، دشمن را مى‌زنیم.» یعنى دشمن خبر نداشت كه اینها این‌جا هستند، و اینها را كشف نكرده بود. این مقدّمه‌ى عملیات ثامن‌الائمّه شد. بین فرمان امام تا شكسته شدن حصر، چند ماهى فاصله شد. یعنى شكسته شدن حصر آبادان، بعد از قضایاى هفت تیر و این قضایاى سال شصت بود و امام این را قبلاً فرموده بودند. یعنى در آن اوایلِ حصر بود كه فرموده بودند «حصر آبادان باید شكسته شود.» ولى گمان مى‌كنم شش، هفت ماهى یا هفت، هشت ماهى فاصله افتاد.

مصاحبه با تهیه‌كنندگان مجموعه روایت فتح ۱۳۷۲/۰۶/۱۱


منبع:

khamenei.ir

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 5 مهر 1391 توسط سرباز امام زمان (عج)

جزیره آبادان در دورترین نقطه جنوب غربی ایران، قرار دارد که از جنوب، آبهای گرم خلیج فارس و از شمال و مشرق رودخانه های کارون و بهمنشیر و ازغرب، اروند رود آن را در برگرفته اند.
اروند رود تنها رودخانه قابل کشتیرانی ایران است و تا پیش از جنگ تحمیلی عراق، دو بندر بزرگ و فعال" خرمشهر" و " آبادان" در مسیر این آبراه قرار داشتند. تاریخ شهر " آبادان" با تاریخ صنعت کشورمان و به ویژه پالایشگاه آن گره خورده است.

 

● آغاز جنگ تحمیلیو محاصره شهرآبادان

پس از تجاوز عراق در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ و اشغال سریع بخشهایی از خاک ایران، خرمشهر مهمترین شهر بندری ایران پس از ۴۰ روز مقاومت دلیرانه، به دست دشمن افتاد.
پس از سقوط خرمشهر، دشمن تلاش کرد تا از طریق شرق کارون و شمال بهمنشیر، آبادان را نیز اشغال کند که با این وضعیت آبادان در یک محاصره ۳۳۰ درجه ای قرار می گرفت.
پس از فرمان امام خمینی (ره): در چهاردهم آبان ۱۳۵۹ مبنی بر اینکه " حصر آبادان باید شکسته شود" این مسئله علاوه بر جنبه نظامی، جنبه شرعی نیز پیدا کرد و حیثیت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را از سه جنبه، نظامی، سیاسی و مذهبی به محک آزمون سپرد.
مقام معظم رهبری در مورد تاثیر سخنان امام(ره) در نجات آبادان می فرمایند: آبادان در معرض حمله و خطر بود، مثل خونین شهر، منتهی همین تاکید امام که تکلیف شرعی کردند که مبادا آبادان سقوط بکند، نیروهای رزمنده را که در آنجا بود، تقویت کرد. البته در آبادان سپاه آن روز برتر از ارتش بود. بعداً ارتش هم در آبادان مستقر شد و در یک مورد که نیروهای دشمن از " بهمنشیر" عبور کردند و وارد جزیره آبادان شدند، بسیج توده ای مردم و شرافت نظامی عده ای از نظامیان ما حماسه آفرید و عراقیها را در جایی که واقعاً بیرون کردن دشمن از آنجا بسیار دشوار بود، در هم کوبیدند. عده ای را کشته و تار و مار کردند و عده ای را به داخل رودخانه انداختند و عده ای هم که توانستند، فرار کردند. عامل اصلی در حفاظت از آبادان همان فرمان امام بود و داغی که از سقوط نیمی از خونین شهر در دل برادران وجود داشت.


 ● شرح عملیات ثامن الائمه

طرح عملیات ثامن الائمه در ۱۵ شهریور ۱۳۶۰ ، تکمیل و سرانجام در ساعت ۱ بامداد روز پنجم مهر ۱۳۶۰ نیروهای اسلام با رعایت اصل غافلگیری کامل و پس از گسترش روی خط ، به طور ناگهانی بر مواضع مقدم دشمن هجوم برده و خاکریزهای اولیه دشمن را بدون زد و خورد اشغال کردند.
با سپری شدن تاریکی، نیروهای هوایی طرفین وارد کارزار شده و هلیکوپترها نیز به پرواز در آمدند و پشتیبانی آتشهای توپخانه هر دو طرف با شدت هر چه تمامتر به مرحله اجرا در آمد، و دشمن نیروهای احتیاط خود را در منطقه شمال محور ماهشهر- آبادان وارد عمل نمود.
ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان میهن اسلامی با وجود گرمای شدید، مقاومت سرسختانه دشمن را در هم شکست و بعد از ۴۲ ساعت تلاش مداوم لشگر ۷۷ خراسان و رزمندگان سپاه و نیروهای مردمی، عملیات با موقیت کامل به پایان رسید و نیروهای دشمن در منطقه عملیاتی خسارات سنگینی را متحمل شدند و جزیره آبادان از محاصره آنان خارج شد.

 

نتایج عملیات ثامن الائمه

۱) ساحل شرقی رودخانه کارون تصرف گردید.
۲) آبادان از محاصره یک ساله خارج شد.
۳) بیش از ۱۵۰ کیلومتر مربع از اراضی اشغال شده آزاد گردید.
۴) بیش از ۳ هزار نفر از نیروهای دشمن کشته و زخمی شدند و ۱۶۵۶ نفر نیز به اسارت نیروهای اسلام در آمدند.
۵) تعداد ۹۰ دستگاه تانک و نفربر، ۱۰۰ دستگاه انواع خودروی دشمن منهدم گردید و تعداد ۳ فروند هواپیما و یک فروند هلیکوپتر عراق نیز سرنگون شدند.
همچنین ۱۰۰ دستگاه تانک، ۶۰ دستگاه نفربر، ۳ دستگاه لودر و ۱۵۰ دستگاه خودرو به غنیمت گرفته شد.

● پاسخ امام خمینی (ره) به تلگرام فرماندهان در خصوص شکستن حصر آبادان

بسم الله الرحمن الرحیم
تیمسار سرتیپ فلاحی، تیمسار سرتیپ ظهیر نژاد و جناب آقای محسن رضایی ایدهم الله تعالی.
تلگراف شما درخصوص فتحی بزرگ که خداوند تعالی نصیب ارتش و نیروی هوایی و هوانیروز و سپاه پاسداران و بسیج و ژاندارمری و فداییان اسلام و سایر نیروهای مردمی فرموده و محاصره آبادان بطور کامل شکسته شده است، واصل گردید.
این جانب این پیروزی بزرگ را به فرماندهان تمامی نیروهای مسلح و به سربازان ارجمند و سپاهان نیرومند تبریک می گویم و امید است این سرافرازیها را که برای اسلام و میهن فراهم می کنند، منظور نظر مبارک ولی الله الاعظم بقیةالله ( ارواحنا له الفدا) باشد و آخرین پیروزمندی را که بیرون راندن نیروهای متجاوز کافر از سرزمین میهن مان است، ملت شریف ایران بزودی مشاهده کند.
این جانب به اسم ملت بزرگ ایران از رزمندگان دلیر ارتش و سپاه و دیگر قوای مسلح( ایدهم الله تعالی) تقدیر و تشکر می کنم. از خداوند متعال توفیق نصرت و عظمت اسلام و مسلمین وبه خصوص نیروهای مسلح اسلامی را خواستار است.
والسلام علیکم

روح الله الموسوی الخمینیمنبع:
vista.ir

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 5 مهر 1391 توسط سرباز امام زمان (عج)

شرکت گوگل به علت پخش فیلم اهانت‌آمیز به ساحت نورانی پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) در سایت یوتیوب وابسته به این شرکت خسارت هنگفتی متحمل شد.

جام اقتصادی به نقل از العالم، در پی اعتراض مردم در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی به پخش فیلم اهانت‌آمیز به ساحت پیامبر اکرم (ص) در سایت یوتیوب وابسته به شرکت جستجوگر اینترنتی گوگل، ارزش سهام این شرکت به شدت کاهش یافت.

به نوشته نشریه المنار فلسطین، رتبه سایت گوگل در سایت الکسا (alexa) از رتبه یک به رتبه دوم تنزل یافت. رتبه سایت گوگل طی هشت سال گذشته در الکسا یک بود.فعالان رسانه‌ای اعلام کردند که تحریم شرکت گوگل سبب شده است تا ارزش سهام این شرکت به شدت کاهش یابد و خسارت ۲۱۰ میلیون دلاری به آن وارد شود.

سایت یوتیوب که در مالکیت شرکت گوگل قرار دارد، با وجود اینکه مدعی است از گذاشتن فیلم‌های خشونت‌آمیز خودداری می‌کند ابتدا اعلام کرد که فیلم توهین‌آمیز علیه پیامبر اسلام را از این سایت حذف نمی‌کند، اما پس از تظاهرات گسترده مسلمانان این شرکت مجبور شد مانع از دسترسی به این فیلم در برخی کشورهای اسلامی شود.

در پی انتشار بخشی از فیلم توهین‌آمیز علیه پیامبر اسلام (ص) در سایت یوتیوب، موجی از اعتراضات کشورهای اسلامی را فرا گرفت.


afsaran.ir

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 5 مهر 1391 توسط سرباز امام زمان (عج)

سلام.


دوستان با آغاز سال تحصیلی جدید، سرم شلوغ شده و نمی تونم وبلاگ رو هر روز به روز رسانی كنم.احتمالا هر دو سه روز یك بار وبلاگ،به روز رسانی ّبشه.

سخنرانی از حضرت آقا است درباره ی اهانت به پیامبر گرامی اسلام؛ کوتاه است حدود 4 دقیقه یه.حتما دانلود کنید.


بها: 2 صلوات برای سلامتی امام زمان (عج) و امام خامنه ای(ح)


دانلود

کاملا بی ربط:

خـــدا را اگر بــــاور داشته باشیم ،


او هم ،

زیر بـــاورمان یــک نقـطــه می‌گذارد ،

و می‌شود یــــــاور مــا ...نوشته شده در تاریخ سه شنبه 4 مهر 1391 توسط سرباز امام زمان (عج)


شرکت گوگل طی سخنان مدیرش مارتین جوزنبولت اعلام کرد که انشار فیلم توهین آمیز به رسول الله را در یوتیوپ متوقف نمیکند زیرا این را آزادی اندیشه می نامد!

به همین دلیل علمای مسلمان استفاده از "جستجوگر گوگل " و سایت "یوتیوپ " را در تمامی کشور های مسلمان به مدت 2 روز منع کردند.
روز دوشنبه و سه شنبه 24 و 25 سپتامبر روز عدم استفاده از دوسایت یاد شده است.
و انتظار میرود سهام شرکت گوگل افت کرده و خساراتش به 210 میلیون دلار برسد.

سوم و چهارم مهرماه ؛ تحریم گوگل توسط مسلمانان جهان
به دنبال اهانت فیلمی موهن به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) توسط تهیه کنندگان و بازیگران و کارگردان این فیلم و همچنین حمایت شرکت ” گوگل ” از این اقدام پلید مسلمانان جهان طی فراخوانی با موضوع ” دعوت علمای اسلام برای تحریم گوگل ” قصد تحریم دو روزه این شرکت و سایت های مربوط به آن را دارند.

به گزارش مجله اینترنتی دریافتی به نقل از جام ، بدلیل بی اعتنایی مدیر شرکت گوگل به درخواست مسلمانان برای حذف فیلم توهین آمیز به شخصیت والای رسول الله (ص) مسلمانان جهان روزهای دوشنبه و سه شنبه (۲۴ و ۲۵ سپتامبر) اقدام به تحریم و منع استفاده از سرویس های گوگل و یوتیوب خواهند کرد.
پیش بینی شده با این کار ارزش شرکت گوگل با افت قابل توجهی مواجه شده و خساراتش به میزانی نزدیک به ۲۱۰ میلیون دلار برسد
گفتنی است این اولین باری نیست که گوگل اقدام به شیطنت و دردسرسازی نموده و قبلا نیز در پروژه های کثیفی اقدام به حذف نام “خلیج همیشه فارس” از گوگل مپ، و تحریم کاربران ایرانی گرفته تا تزئین لوگوی گوگل با نماد صهیونیسم، و جاسوسی برای شبکه های اطلاعاتی صهیونیستی–آمریکایی نموده است.
جالب اینجاست که گوگل با مشاهده این فراخوان سرویس گوگل وب مستر تولز را برای ایرانیان مسدود نموده است!
همگام با مسلمانان جهان در روزهای دوشنبه و سه شنبه سرویسهای گوگل را تحریم و از آنها استفاده نخواهیم کرد.
کاربران ایرانی میتوانند از موتورهای جستجویی ایرانی و خارجی دیگر بجای این سرویس ها استفاده کنند که نمونه ای از سایتهای جستجو در زیر خواهد آمد:
www.search.yahoo.com
www.bing.com
www.amazon.com
www.ask.com
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 2 مهر 1391 توسط سرباز امام زمان (عج)

سلام.

باز گشایی مدارس رو به همه ی دانش آموزان تبریك عرض می كنم.

متن زیررو حتما بخونید.

کوتاه و زیباست.

باز هم اول مهر آمده بود؛
و معلم آرام، اسم ها را میخواند:
ــ اصغر پور حسین!
پاسخ آمد: حاضر!
ــ قاسم هاشمیان!
پاسخ آمد: حاضر!
ــ اکبر لیلازاد!
ــ ....
پاسخش را کسی از جمع نداد.
بار دیگر هم خواند: اکبر لیلازاد....
پاسخش را کسی از جمع نداد....
همه ساکت بودیم؛
جای او این جا بود؛
اینک اما، تنها
یک سبد لاله ی سرخ، در کنار ما بود...

لحظه ای بعد، معلم سبد گل را دید
شانه هایش لرزید...
همه ساکت بودیم
ناگهان در دل خود زمزمه ای حس کردیم؛
غنچه ای در دل ما می جوشید،
گل فریاد شکفت...

همه پاسخ دادیم:
ــ حاضر! ما همه اکبر لیلازادیم....
ما همه اکبر لیلازادیم....
ما همه اکبر لیلازادیم....

نوشته شده در تاریخ شنبه 1 مهر 1391 توسط سرباز امام زمان (عج)
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Blog Skin

[cb:author_name]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات